Kodėl mediniai langai geriau?

Medis yra geriausia dekoratyvinė medžiaga langams gaminti. Gaminant medinius langus galima pasirinkti medienos rūšį ir apdailos medžiagas pagal savo pageidavimus. Skaidrūs lakai ir spalvoti medžio konservantai padeda išryškinti medžio tekstūrą ir natūralų grožį, o dažais galima suteikti langams norimą atspalvį.

Mediniai langai gerai sulaiko šilumą, o lango rėmą malonu paliesti net tada, kai lauke temperatūra yra žemiau nulio. Geros medinių langų izoliacinės savybės pateisina medžio naudojimą tokiomis aplinkybėmis, kai nuolat auga šiluminės energijos kaina. Lyginant su aliuminio ar plastikiniais langais, mediniai langai duoda kur kas geresnes šilumos izoliavimo galimybes. Mediniai langai neleidžia susidaryti šalčio slenksčiams rėmuose, taip pat neleidžia kondensuotis vandeniui.

Būdamas natūrali žaliava, medis tam tikra apimtimi keičiasi vandens garais su oru. Tai yra, mediniai langai sugeba “kvėpuoti”. Šis procesas padeda palaikyti kambariuose drėgmės balansą.

Iš visų medžiagų, naudojamų langams gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Tai medinius langus daro stabilius statiškus, kas leidžia pasirinkti neribotas dizaino galimybes gaminant langus. Kitos langų gamybos medžiagos kenčia nuo didesnių temperatūros pokyčių, o tai mažina apsaugą nuo triukšmo ir šiluminę varžą.

Mediniai langai nekaupia elektrostatinių krūvių ar papildomo purvo, kaip tai atsitinka su daugeliu dirbtinių medžiagų. Todėl, nereikia medinių langų valyti antistatinėmis plovimo medžiagomis.

Medinių langų tipai

europietiski_categoryEUROPIETIŠKO TIPO

Privalumai

  • Tradicijų išlaikymas, natūralumas, estetika ir ypatingas jaukumas namams;
  • Suteikia namams bei jų šeimininkams prestižo, solidumo, originalumo ir išskirtinumo;
  • Galima restauracija.

Trūkumai

  • Gali turėti įtakos klimato pokyčiai: kisti spalva, medis gali imti judėti, plėstis arba trauktis, tuo įrodydamas, kad medis yra gyvas (tačiau klimato įtaka yra mažesnė nei plastikiniams langams, ar langams iš aliuminio);
  • Reikalinga sudėtingesnė nei plastikinių langų priežiūra (dažymas, lakavimas ir pan.);
  • Didesnė tikimybė plisti gaisrui.

SKANDINAVISKISKANDINAVIŠKO TIPO

Tai sodybos tipo langai, atsiveriantys į išorę, priešingai negu dauguma kitų modernių medinių bei plastiko langų. Toks varstymo tipas įprastas Danijoje, Norvegijoje ir kitose Skandinavijos šalyse. Jie populiarūs jūrinio klimato šalyse, mat lango varčia, atsiverianti į išorę, veikiant stipriems vėjo gūsiams, dar labiau spaudžiama prie rėmo.

Tai labai jaukūs langai, paprastai gaminami su daugeliu mažučių langelių. Jie labai tinka mediniams, rąstiniams pastatams, saugomose kultūros paveldo teritorijose statomiems ar renovuojamiems namams.

ANGLISKOANGLIŠKO TIPO

Mes gaminame ir tiekiame tradicinius angliškus medinius slankiojančius pakeliamuosius langus, kurie atrodo kaip tokių langų originalai, tačiau atitinka šiuolaikinių privalomų standartų reikalavimus.

Tokie slankiojantys pakeliamieji langai gali būti naudojami keičiant langus istoriniuose pastatuose ar konservuojamų vertybių teritorijose. Modernaus stiliaus pakeliamieji langai taip pat tinka naujiems šiuolaikiniams pastatams.

Originalūs pakeliamieji langai sudaryti iš dviejų įstiklintų varčių, kurios vertikaliai slankioja mediniu rėmu, palaikomos vežimėlių, kurių pusiausvyra užtikrinama naudojant švininį svarstį. Langų, kuriuose sumontuoti spiraliniai atsvarai, varčia gali būti lygiagrečiai slankiojanti ir atverčiama.

Tokie langai dažnai išsiskiria plonomis stiklajuostėmis, papuoštomis ovalo ar žiedlapių formos lipdiniais, o vienodai puoštos langinės yra pritvirtintos abiejose langų pusėse, siekiant užtikrinti saugumą ar šilumą.

Šie langai paprastai gaminami iš medžio, o vėliau dažomi. Mes siūlome matines ir permatomas spalvas iš “Remmers” spalvų paletės.

Langai yra su dvigubu stiklu. Vidinis stiklas patikimai apsaugo nuo įsilaužimo. Langai įstiklinti iš vidaus, o tai reiškia, kad lango stiklo neįmanoma išimti iš išorės.

 

Languose tvirtiname dviejų rūšių aukštos kokybės atsvarus – firmų “UK Balance”  ir “Mighton” spiralinius atsvarus ir svarčius. Be to, galime pasiūlyti platų profilių, palangių ir apvadų iš derančios medžiagos pasirinkimą.

Angliškų pakeliamųjų langų saugumo savybės:

  • Rakinami skląsčiai
  • Vidinis stiklinimas
  • Tvirta konstrukcija
  • Užraktas Rola “S”

© 2021 Baltlonga

Click Me